понеділок, 26 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
21 липня — День військової слави України — сьома річниця визволення Торецька

Мартирос Григорян


Суспільство

21 липня — День військової слави України — сьома річниця визволення Торецька

views1267

21.07.2021

Подiлитися у соц.мережах

21 липня 2014 року — День розгрому українськими військами російських найманців у битві за місто Торецьк (на той час — Дзержинськ, Донецька область).

З історії визволення міста Торецьк

Вирішальна роль у звільненні міста належала 73-му МЦСО, 140-му ОЦ СпО, 34-му бТрО. 

Зранку 21 липня група бійців 73-го морського центру спеціальних операцій в обхід блок-постів російських найманців непомітно зайшла в місто і захопила будівлю Дзержинської міської ради, затримавши терористів, які там перебували. Ворожі війська намагалися повернути контроль над центральною адміністративною будівлею Дзержинська. Однак штурм захлинувся, а обстріл міськради з танків, БМП та ПТУРів не змусив українських бійців здатися чи відступити. 

Ще одна група спецпризначенців ліквідувала кілька позицій бойовиків на в’їздах до міста та зайняла позиції поблизу міськради, наводячи удари авіації та артилерії. Зазнавши значних втрат у людях і бронетехніці, сепаратисти відступили, а після того, як основні українські сили завершили часткове охоплення Дзержинська, втекли у напрямку Донецька. До вечора 21 липня бійці Антитерористичної операції повністю контролювали місто. 

Слід нагадати, що у лютому 2016 року Верховна Рада України, виконуючи декомунізаційне законодавство, перейменувала Дзержинськ на Торецьк.

Сторінка доблесті українських героїв, які звільнили місто, навіки вкарбована в історію українського народу. 

Також варто зазначити, що 20-го липня 2021 року у Торецьку, неподалік згорілої будівлі колишньої міської ради, розпочали зйомки документального фільму про визволення міста у 2014 році. Знімальна група розшукала очевидців і військових, які звільняли тоді Торецьк від російських бойовиків. За словами заступника командувача Сил спеціальних операцій Петра Якимця, відтворили останній бій між українськими захисниками та бойовиками, які протягом чотирьох місяців базувалися в приміщенні виконкому.

Про це, посилаючись на генерального продюсера проєкту «Їх було 33» Олександра Дріза, повідомляє Суспільне.

Редакція «Патріот Донбасу» у цей визначний день сердечно вітає всіх українців зі звільненням Торецька. Ми висловлюємо глибоку вдячність і повагу всім героям-визволителям, ми не забудемо їх подвиг ніколи. ЦЕ СВЯТО має величезне значення для кожного справжнього патріота нашої країни. 

Бажаємо всім жителям Торецька міцного здоров'я, бадьорості духу, щастя, добробуту, мирного неба над головою! 

Слава Україні! Героям Слава!